Az öltözködés, az emberi külső megjelenítése mindig is fontos volt a tekintetben, hogy a személy a mindennapok során önmagát kifejezze a környezete számára. Ez még inkább érvényesül a politika világában, ahol az öltözködés egyben a hivatalos protokoll részét is képezi. Gondoljunk csak a brit királyi dinasztiára vagy az egyes országok vezetőire, akiknek ruházata, öltözködési stílusa részét képezi az általuk képviselt közösség megjelenésének. Mit jelent a divat és mit a stílus? Mi a kettő között a legfőbb különbség és összefüggés? Hogyan kommunikálnak a politikusok a stílussal, milyen politikus személyiségekkel és stílusverziókkal találkozhatunk, illetve hogyan üzennek a politika világában az öltözködéssel? E kérdések mentén mutatta be telt ház előtt Schiffer Miklós a stílusos megjelenés alapjait, valamint a politika világában megfigyelhető stílusirányzatokat október 25-én a győri MCC-ben.
Schiffer Miklós kifejtette, hogy a legfőbb különbség a divat és a stílus között a minőség. A stílus az, amit magam építek fel a saját magam részére, a divat pedig az, amit a világ rám akar kényszeríteni. Schiffer Miklós bemutatta, melyek azok az alapdarabok, amik minden nő, illetve férfi számára alapvető fontosságúak és mik azok az alapvető szabályok, amelyek mentén ezeket a darabokat kombinálhatjuk. A stílusszakértő megvilágította, hogy milyen vékony a határ a business, a business casual, a smart casual és a casual „dress code”-ja között, és hangsúlyozta, hogy manapság már sem a kor, sem a testalkat nem szab határt a stílusosságnak. A stílus kiépítéséhez komoly munkára és egyben tudatosságra van szükség. Schiffer Miklós szerint a piaci túlkínálat miatt beleeshetünk a vásárlás csábításába, mely esetében sokszor elfeledkezünk az öltözködés alapszabályairól is.
A politikai stílus tekintetében a stílusszakértő kifejtette, hogy mind nyugaton, mind keleten nagy hagyományai, illetve jelentős szerepe van a politika világában az öltözködésnek. Nálunk, a közép-európai régióban ez kevésbé jellemző, amely valószínűleg a szocializmus örökségének is tekinthető. Schiffer Miklós jó példaként említette a brit királyi udvart, melyből a közelmúltban elhunyt II. Erzsébet öltözködési protokollját mutatta be részletesen. A királynő mindig kalapjával és táskájával üzent a külvilág számára, illetve jelezte környezetének, hogy mely emberrel milyen hosszan tervez beszélgetni. A királyi család mellett másik nyugati példának a mindenkori amerikai elnöki adminisztrációt hozta példának a szakember, ahol az elnöki viseletnek ugyancsak jelentős diplomáciai szerepe, illetve protokolláris üzenete van. A keleti világból az orosz és kínai vezetőséget tekintette át, akik ugyancsak nagy hangsúlyt fektetnek a saját ruházatuk általi kommunikációra.
Az MCC győri képzési központja hétről hétre kínál izgalmas szakmai programokat az érdeklődők számára. A következő szakmai eseményre november 12-én kerül sor egy Pedagóguskonferencia keretében. 16:15-kor igazgatói kerekasztal-beszélgetésre, 17:30-kor Szuromi Márton, az MCC Technológiai és Innovációs Csoport rekreációs szakemberének Mentális edzőterem – Okoseszközökkel az optimális teljesítőképességért című előadására várjuk az érdeklődőket!
Forrás: MCC