Széchenyi István Egyetem

Szakirányú továbbképzés a Turizmus Tanszéken

Fotó: SZE
Győr+
2020.02.26. 09:14

A folyamatban lévő és a később elkezdődő turisztikai projektek jobb színvonalú megvalósításához járulhat hozzá a győri Széchenyi István Egyetem Turisztikai Tanszékének új szakirányú továbbképzése, amelynek első féléve nemrégiben kezdődött el Budapesten. A beiratkozottak örültek annak, hogy az oktatást gyakorlati szakemberek végzik. A Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány átvállalja a második féléves képzési díjat.

A Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar Turizmus Tanszékének turisztikai projektmenedzser szakközgazdász és turisztikai projektmenedzser tanácsadó szakirányú továbbképzése indult budapesti helyszínen, a Magyar Turisztikai Ügynökség oktatási kabinetjében központjában nemrégiben – tájékoztatott dr. Happ Éva tanszékvezető. Az egyetemi docens elmondta, a két féléves képzés elindítására tavaly kapták meg az engedélyt. A jelentkezés feltétele a szakközgazdász esetében gazdaságtudományi területen szerzett, míg a tanácsadó esetében bármilyen más diploma.

„A turizmus kiemelt képzési terület, nemzetgazdasági szempontból pedig rendkívül fontos ágazat. Még a 2014–2020-as európai uniós költségvetési ciklusnak is vannak kifutó projektjei, de a 2021-ben kezdődő időszakban szintén sok ilyen sikeres pályázat várható. Akik ezt a továbbképzést elvégzik, sokkal inkább hozzá tudnak majd járulni a turisztikai fejlesztésekhez, s a pályázatok elkészítésében, lebonyolításában segíthetnek. Oktatóknak olyan külsős szakembereket kértünk fel, akik maguk is foglalkoznak ilyen projektekkel, és gyakorlati ismereteket tudnak átadni. A két szemeszter során többek között a turisztikai trendekről, desztináció- és projektmenedzsmentről, az EU-s források pénzügyi felhasználásának rendjéről és a közbeszerzésekről tanulnak a résztvevők. A budapesti helyszínt azért választottuk, hogy országosan szólíthassuk meg az érdeklődőket. Sikerült, hiszen Győrtől Debrecenig, a fővárostól Szegedig jelentkeztek hallgatók” – fejtette ki dr. Happ Éva.

Hozzátette: köszönettel tartoznak a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítványnak, amely nemcsak az oktató gárda összeállításával segíti a képzést, hanem azzal is, hogy a második féléves képzési díjat átvállalja a hallgatóktól.

Dr. Princzinger Péter, a szervezet elnöke kérdésünkre elmondta: alapítványuk célja, hogy segítsék a modern turizmus, a minőségi szolgáltatási környezet kialakítását. „Ehhez ez a képzés maximálisan illeszkedik, hiszen ahhoz járul hozzá, hogy a folyamatban lévő vagy a később elkezdődő turisztikai projektek jobb színvonalon valósuljanak meg. Ezért döntöttünk a támogatás mellett” – hangsúlyozta. Hozzátette: az első két nap nagyon pozitív tapasztalatokkal zárult. Kiderült, hogy zömmel olyanok iratkoztak be, akiknek nemcsak diplomájuk, hanem turisztikai munkatapasztalatuk is van, közöttük így nagyon hamar érdemi információáramlás alakult ki.

Van, aki meglévő tudását szeretné rendszerezni, más a turisztikai projektmenedzsment kulisszatitkait szeretné megismerni, de mindannyian kifejezetten értékelték, hogy gyakorlati szakemberek oktatnak.

Hancz Gábor

Kapcsolódó témák: #Oktatás | #Széchenyi István Egyetem |