Nem lesz édes, csak ízes. Fokhagymával, lila hagymával és borssal mennyei a sertéstarja. Újdonság lehet az ünnepek sültjei között.
A szilva nagyon sokoldalú, ha akarjuk édes, ha akarjuk sós. Alapanyagtól függően tudjuk használni ezt a zamatos gyümölcsöt, amit most nagy mennyiségben és egészen jó áron árulnak mind a vásárcsarnokban, mind a szabad piacokon. Rovatunkban készült már belőle tökéletes lekvár, sütemény, de savanyúság is, mert a szilva jól alkalmazkodik. Azok számára sem idegen, akik nem szeretik a sósat az édessel kombinálni. A húsok szaftossága az előkészítésben abban rejlik, hogy miként sütjük. Egy bevált módszer, ha előző nap alaposan besózom és egy kis olajjal dörzsölöm be, valamint, ha zöldségágyon sütöm meg és nem pedig vizet öntök alá. A szilva pont annyi gyümölcslét enged ki magából, amennyi vizet öntenék egy kiló tarja alá, viszont sokkal finomabb lesz a hús, ezért ez az ötlet. Maradtam a lila zöldségeknél, ezért lila hagymával sütöttem, na meg egy kis fokhagymával és céklával ettük a végeredményt. Különlegesen finom sült vált belőle.
Bevásárlólista:
1 kg csont nélküli sertés tarja
fél kg szilva
2 fej lila hagyma
1 fej fokhagyma
fél dl olaj
2 szelet füstölt szalonna
Tarja fűszerezése: 2 kk őrölt bors, 1 ek só, 1 kk őrölt kömény
Elkészítés:
A tarját előző este besózom, az olajjal bedörzsölöm. Másnap egy kicsit klopfolom és borssal, köménnyel megszórom mindkét oldalát. Egy sütőtál aljára kimagozva sorakoztatom a szilvákat belsejükkel lefelé. Az hagymákat meghámozom, negyedekre vágom, úgy ültetem közéjük. A fokhagymákat gerezdekre szedem és héjastul dobálom a szilvák közé. A tarjaszeleteket erre a gyümölcs-zöldségágyra fektetem és alufóliával alaposan lefedem. A sütőt előmelegítem 170 fokra és 1,5 órán át sütöm a tarját. Ezután a fóliát leveszem, a hőfokot 200-ra emelem és még 15 percig sütöm. Krumplipürével, céklával tálalom és a megsült szilvaraguval.