Szilvágyiéknak nem alkalmazottjai, hanem kollégái vannak

Hajba Ferenc Fotó: O. Jakócs Péter
2025.03.29. 17:15

A megvalósítható, ezáltal hiteles vállalkozói bölcsességek gyűjteményét saját tapasztalatai alapján nyugodtan könyvbe szerkeszthetné Szilvágyi Ferenc, a Laguna ügyvezető igazgatója. Nyílt tekintetű, közvetlen ember, aki büszke arra, hogy 33 éve vezetője a cégnek. 

Karrierje kis túlzással a családapává és férjjé válástól eredeztethető. Az akkori önkormányzat kedvezményes telkeket kínált az építkezőknek, így ők is belefogtak az otthonteremtésbe. Mentek az építőanyagok, a lakberendezési tárgyak után, de akkor még gyakorlatilag csak a Tüzép kínálatából lehetett választani. Szorította őket a költségvetés és az elvárás. Meglátták a piaci rést. Erre a keresletre hozták létre az igényes fürdőszobacsempékre, járólapokra, kádakra, zuhanykabinokra, csaptelepekre és szaniterekre komplett megoldást nyújtó Laguna Fürdőszoba Áruházat, egy magyarországi nagykereskedővel közösen. Folyamatosan bővítették a termékportfóliót és ismertették meg a vásárlókat elismert európai gyártók termékeivel.

„Huszonöt éves voltam akkor, 1993-at írtunk, ezek a spanyolországi, olaszországi partnerkapcsolatok, meg az osztrák határ közelsége miatt beszerzett információk vezettek odáig, hogy meg tudjam fogalmazni a képviselhető értékeinket: Először is minőséget akartam felmutatni, sok szolgáltatással. Ebből az elvemből nem is engedtem soha.

„A Valós Varázs” szlogenünk nem csak üres frázis. Valóban élményt és csipetnyi varázslatot teremtünk a nálunk „építkezőknek”. Nem simán termékeket, hanem életérzést árulunk. 

Szilvágyi Ferenc fontosnak tartja, hogy ő nem is alkalmazottakkal, hanem – ahogy fogalmaz – kollégákkal, társakkal dolgozik. Vannak, akikkel harminc éve. Közülük nyolcan ma már résztulajdonosok, s egy-egy ágazat önálló vezetői. A vállalkozás olyannyira családi, hogy házaspárok, testvérek és már több második generációs „lagunás” dolgozó is van a győri áruházban. 

A cég fő tulajdonosa Szilvágyiné Nagy Zsuzsanna. A családnak két fia van, az idősebbik a cégben aktívan dolgozik édesapjával. A kisebbik fiú másoddiplomáját végzi a Pécsi Tudományegyetemen mesterképzésen, ám ha szükséges, a tanulás és az aktív sportedzői, sportolói munkája mellett szívesen besegít a cégnél.

A 2008-as válságból azt tanulták meg: fejleszteni akkor érdemes, amikor elindul lefelé a gazdaság vagy egy iparág. Megkérdezem, kik a vásárlói a Laguna minőségi kínálatának. Azt mondja, a társadalmi osztály teljes skálája megjelenik náluk. Győrött igényesen, de célszerűen, átgondoltan vásárolnak az emberek. 

Szilvágyi Ferenc közeledve a hatvanhoz is sportember maradt. Cselgáncsozott, kézilabdázott és focizott. A sportot nagyon tisztelem, mert a csapatjáték megtanított az együttműködésre, a másokért érzett felelősségre, az egyéni játék pedig az önálló helytállásra, cselekvésre. 

Szilvágyi Ferenc is alapító tagja a városunkban megalakult, s működő Mindent a Városért Egyesületnek. Egy ilyen közösségben kiderül, alkalmasak vagyunk-e egyéni céljaink háttérbe szorításával önzetlenül szolgálni a várost – hangsúlyozza. „Az a tapasztalatom, hogy igen. Olyan emberek jöttek össze, akik komoly értékeket hoztak, már a foglalkozásukkal, a tapasztalatukkal is. A győriek életminőségét, a közösség erejét próbáljuk érvényre juttatni. Örülök, hogy ennek a szándéknak van már egyesülete Győrben.”

A tulajdonos a jövő víziójáról annyit árul el: Nem szabad csak lokális cégként dolgozni tovább, európai vállalkozássá fogunk felfejlődni. Hogy ehhez mennyi munka- és áldozatvállalás kell, annak az igazolására brazil barátját idézi: „A jövő ígéretéért feléled a ma szépségét.”

Hozzáteszi azonban, neki ez a munka is a ma szépségei közé tartozik.

Kapcsolódó témák: #Győr | #sikeres vállalkozók |