Koronavírus

„Tesszük a dolgunkat amíg szükség van a munkánkra!”

Fotó: HAK
Havassy Anna Katalin
2020.10.08. 20:18

A Petz Aladár Megyei Oktató Kórház kórházparancsnoki feladatait szeptember elejétől Tóth Attila rendőr alezredes, rendőrségi tanácsos és a logisztikai feladatokat támogató Tóközi Imre rendőr őrnagy látják el. A munkakör összetett, a felelősség nagy, de ami a legfontosabb: az emberek biztonságáért dolgoznak.

A két rendőrtiszt munkavégzési helye több mint egy hónapja már a győri kórház, amely már járványkórházként funkcionál, ám természetesen nem csak a Covid19-cel kapcsolatos eseteket fogadják. Az összes többi gyógyító, életmentő folyamatnak ugyanúgy kell haladnia, mint egyébként.

Tóth Attila rendőr alezredes és Tóközi Imre rendőr őrnagy a honvédségtől vette át a parancsnoki munkát, szeptember 1-jén. Erről már a kórházparancsnok mesélt a Győr+ Médiának.

Tóth Attila rendőr alezredes (jobbra) és Tóközi Imre rendőr őrnagy

Szeptember 1-jétől látom el a győri Petz Aladár Megyei Oktatókórházban a kórházparancsnoki, illetve a Szent Anna Otthonban az intézményparancsnoki feladatokat. A megbízásnak határideje nincs, tehát kollégámmal együtt tesszük a dolgunkat, amíg szükség van a munkánkra.” – fogalmazott az alezredes, aki egyébként a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Humánigazgatási Szolgálat vezetője, így komoly szakmai tapasztalata van a személyügyi kérdésekben, az oktatásban, az egészségügyi témákban, a logisztikai kihívásokban és még hosszasan lehetne sorolni.

A kórházparancsnoki feladat tehát szép kihívás Tóth alezredes számára, aki mellett Tóközi Imre őrnagy szintén tapasztalt, sokat megélt rendőrtiszt. Csapatmunkában dolgoznak, félszavakból értik egymást. Szükség is van a gördülékeny kommunikációra, jelenlegi munkakörük egyik legfontosabbjára.

„A feladatunk nem változott a korábbi kórházparancsnokéhoz képest. Felügyelnünk és biztosítanunk kell az egészségügyi stratégiai készleteket. Mellette meg kell védenünk a humán erőforrást, ami azt jelenti, hogy ellenőriznünk kell a beléptetést és a kórházban tartózkodás szabályainak betartását is. Ami pedig a legfontosabb, hogy a kórházi vezetés és az Operatív Törzs közötti gyors és eredményes kommunikációt is nekünk kell biztosítani.” – avatott be a részletekbe a kórházparancsnok, aki hangsúlyozta, elődjeik Bozsoki Attila honvéd alezredes és Györe Tivadar honvéd főtörzsőrmester kiváló munkát végzett. Nekik a nulláról kellett felépíteni a kórházparancsnoki rendszert, a gyakorlati és a bizalmi kérdéseket egyaránt érintve. A katonáknak is köszönhető, hogy most a rendőrök szolgálása során is kifogástalan és gyümölcsöző a kapcsolat a kórház vezetésével.

Az egyenruhások egyébként minden főigazgatói és főorvosi értekezleten részt vesznek, így megismerik a kórház működését és azokat a felmerülő kéréseket, megoldandó feladatokat, amelyeket továbbítani tudnak az Operatív Törzs felé. Ez lehet akár eszközbeszerzés, vagy akár a humán erőforrásra vonatkozó információ. Ezzel a közreműködő segítséggel jelentős energiákat és időt spórolnak meg, amely a kialakult helyzetben elengedhetetlen.


„A strapabíró, biztonságos katonai sátrak beszerezése is egy igény volt, hiszen felmerült, hogy nem engedhetjük meg, hogy a betegek szélben, esőben, hóban várakozzanak.” – hozta példának a kórházparancsnok. „Kérték, hogy oldjuk meg, mi pedig azonnal jeleztük a problémát az Operatív Törzs felé, akik haladéktalanul intézkedtek. Így tehát a hivatalos utat betartva a katonai sátrak a legrövidebb időn belül a kórház elé kerültek, így védelmet adnak az embereknek a zordabb időjárásban is.”

Fotó: MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred

Kikerülhetetlen, hogy a PAMOK kórházparancsnoka hogy látja a mostani járványhelyzetet, és a védekezéssel kapcsolatos feladatokat, így mi is megkérdeztük erről Tóth Attila alezredest.

A helyzet a tavaszihoz képest komolyabb, ez nyilvánvaló. Mi is mindent megteszünk – saját érdekünkben is – itt a kórházban, hogy elkerüljük a fertőzést. Azért vagyunk, hogy a járvány elleni védekezéssel kapcsolatos szabályokat betartassuk az emberekkel is. A kórházparancsnokok semmilyen esetben nem szólnak bele a gyógyításba. Orvosszakmai kérdésekben nem hozhatnak döntést, nem tehetnek javaslatot, nem mondhatnak véleményt. Mióta itt szolgálok, a védekezéssel kapcsolatban sok mindent átértékeltem. Most szembesülünk vele, hogy mindent meg kell tenni, azért, hogy ne fertőződjünk meg.

Mindenki figyelmét szeretném én is felhívni a maszkhasználatra és a kézfertőtlenítésre, illetve azt javaslom, hogy ha tehetjük, akkor ne menjünk olyan közösségekbe, ahol felmerülhet a fertőzés veszélye. Sőt, nem csak a figyelmet szeretném felhívni, hanem kérni is szeretnék mindenkit a felelősségteljes, fegyelmezett viselkedésre, mert tényleg igaz, hogy ezt a járványt csak együtt, szigorú szabályok betartása és betartatása mellett győzhetjük le!” – zárta a kórházparancsnok.

Kapcsolódó témák: #112 | #koronavírus | #PAMOK | #rendőrség |