A szokásoknak megfelelően, ezen a csütörtökön is vendégként köszönthettük a Győr+ Rádió stúdiójában dr. Dézsi Csaba Andrást, aki kéthetente polgármesteri vizitre érkezik. Teszi ezt már egy éve, s nyugodtan elmondhatjuk, mozgalmas és színes év van a városvezető háta mögött. Lendülettel, tervekkel, elszántsággal halad tovább, munkatársaival együtt.
Ahogy arról korábban már mi is beszámoltunk, dr. Dézsi Csaba András a tavalyi időközi választás megnyerése után már egy éve tölti be a városvezető pozíciót, amiről ekképp mesélt a csütörtöki stúdióbeszélgetésen Bajzát Zsuzsinak és Nagy Rolandnak:
„Nagy és szép kihívás előtt álltam a megválasztásom után, amely roppant megtisztelő volt, s ez az érzés végigkísért. Nagyon színes év van mögöttem, amelyet a Covid-19-járvány nagyban befolyásolt és tagadhatatlanul nehezebb helyzetbe hozott mindent. Ám kiváló szakmai és emberi gárdával dolgozom együtt akár a városházán, akár más intézményeket is bevonva, s velük mindig a legjobbat igyekeztünk megalkotni, dönteni. Egyébként meg összesen 140 ezer kollégám van, hiszen én a győriekért és a győriekkel dolgozom közösen” – összegezte mosolyogva a polgármester.
Fontosnak tartotta kiemelni, hogy továbbra is az a szemlélet vezeti, hogy mindenki véleményére kíváncsi, a hivatalos közösségi oldalán is mindenki eléri, tényleg hisz a nyitott városházában. Kéri, hogy aki esetleg nem kapott választ a kérdésre, az tegye fel nyugodtan újra!
„Az, hogy az emberek akár az interneten, akár személyesen megszólítanak, nekem a bizalmukat jelenti, hiszen segítséget kérnek” – s valóban, láthatóan egyre több és több komment érkezik a polgármesteri posztok alá.
A készülő Belvárosi kódexről a Győr+ Hetilap a múlt heti lapszámában írt részletesen, s most dr. Dézsi Csaba András a rádióban részletezte a témát. Elmesélte a személyes élményét, hogy annak idején még volt miért bemenni a belvárosba, a pláza stílusú üzletek felbukkanásával viszont háttérbe szorult ez az igény. A belváros pedig magára maradt és sok helyütt romlásnak indultak az épületek, az utcák. Ennek szeretnének most véget vetni, s visszaállítani a városrész régi rangját.
„Erre a feladatra is szakembergárdát kértem meg, de ahogy mindenben, ebben is kérem a helyiek véleményét, tanácsát, mert tényleg olyan belvárost szeretnénk, amit mindenki szeretni fog. Nagyon fontosak a kereskedők, a vendéglátósok érdekei is, ezeket is figyelembe fogjuk venni. S ami még ennél is fontosabb: megszűnnek a tudott vagy nem tudott kiváltságok, s mindenki egyenlő bánásmódban, azonos feltételekben részesül majd. Az a célunk, hogy mindenki mosolyogjon!”
Pár nappal ezelőtt egy romos ház mellől jelentkezett be a közösségi médiában a polgármester, amire kitérve elmondta: „Tudjuk, hogy igény lenne a szociális bérlakásokra, de sok annyira rossz állapotban van, hogy életveszélyesek. Ezeket meg kell vizsgáltatni, a tulajdonviszonyokat rendezni, s utána dönteni a sorsukról. Sok köztük igencsak patinás épület, csak sajnos az idő és az elhanyagoltság meglátszik rajtuk. Ezzel kapcsolatosan is sok javaslat érkezik a lakosoktól, amit itt is nagyon köszönök, s várom a továbbiakat is!”
A győri fürdő is gyakori beszédtéma a városban, évek óta megoldásra vártak már a győriek. Most elkezdődtek a munkálatok, s ha elkészült, egy világszínvonalú vízi élménypark várja majd a látogatóit. A részletekről így beszélt dr. Dézsi Csaba András:
„Be kellett látni, hogy mára megváltozott az emberek a fürdési, strandolási igénye. Napjainkban kellenek olyan plusz élményelemek, amelyek vonzzák és marasztalják őket. Így Győrben is ilyen fog épülni. S igen, ehhez ki kellett vágni fákat, de mindegyik helyére kettőt ültetünk majd. A szakemberek megállapították sokukról, hogy életveszélyesek is lehetnek, s egy építkezésnél változik a környezet is. De lesznek új fák, erre mindig is nagyon figyeltek Győrben. A környezetvédőktől azt szeretném kérni, hogy valós segítséget nyújtsanak nekünk, ne csak támadjanak.”
A szemétszállítási rendet is érintették a Reggeli Vizitben, erről a polgármester annyit mondott, hogy „egy politikus is tévedhet, megpróbáltuk a javaslatot, több hátránya volt mind előnye, így visszatértünk a régi rendszerhez. Köszönjük mindenki eddigi türelmét.”
Szó esett még a fiatalok nagyon fontos szerepéről, akikre a jövőben is számít a városvezetés, és igyekszik figyelembe venni az igényeiket. Erre több terv is született már, folyamatosak a háttérben az egyeztetések, ötletelések. Győr számos kulturális lehetőséget kínál, csak meg kell találni, hogy ezeket minél jobban kiaknázhassák.
„A jövőt ugyanilyen dolgosnak és mozgalmasnak látom – mondta a polgármester. „Remélem, a járvány lassan véget ér, kérem, aki teheti, oltasson! Most a költségvetésen dolgozunk, amit megtépázott a Covid-19- vírus, de bízom a munkatársaimban, ezt is megoldjuk közösen. Én is minden erőmmel a legjobb megoldásokat és a forrásokat keresem a városnak. S ne felejtsük el, Győr idén 750 éves! Ennek apropóján újdonság, hogy a Magyar Nemzeti Bank egy érmét fog kibocsátani, ami 750 forintot fog érni, s ünnepli a városunkat” – zárta a mostani Reggeli Vizitet dr. Dézsi Csaba András.
Hallgasd meg a Reggeli Vizetet teljes egészében!
Televíziós szerkesztő: Zombai-Kovács Ákos