Borítékolható, hogy az iskolák nyitására robban a járvány, így ismételten digitális oktatásra kell átállni az Egyesült Királyságban, annak minden következményeivel együtt.
Dr. Tamás László, a győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház fül-orr-gégész főorvosa, a Semmelweis-napon Publikációs-díjban részesülő szakember idézte a világ egyik legjelentősebb lapjának, a Lancetnek a tanulmányát közösségi oldalán.
Utalt rá: 122 angol tudós fordul a kormányzathoz a július 19-re tervezett teljes nyitással kapcsolatban, melyet elhibázott döntésnek tartanak. Tamás doktor hozzáfűz: ne feledjük, Angliában már elkezdődött a 4. hullám, jelenleg 30 ezer esetszámot tartanak nyilván, augusztus 19-re a teljes nyitás miatt ez 100 ezerre emelkedhet.
A győri orvos így összegzi a tanulmány tartalmát:
Az Egyesült Királyság 51 százaléka két oltással védett és mintegy 20 százalékuk átesett a betegségen. 17 millió ember (köztük a fiatalok és a gyermekek nagy része) nem védett a vírus ellen. A kontrollálatlan vírusterjedés hatására milliók fognak egyszerre megfertőződni, és százezrek szenvednek később a vírusfertőzés hosszútávú (long covid), és még hosszabb távú, jelenleg még ismeretlen hatásaitól.
A Lancet szerint borítékolható, hogy az iskolák nyitására robban a járvány, így ismételten digitális oktatásra kell átállni, annak minden következményeivel együtt.
A vírus kontrollálatlan terjedése megnyithatja az utat új, fertőzőképesebb és virulensebb variánsok előtt.
A második és a harmadik hullám során kimerült és poszttraumás stressz állapotában lévő egészségügyi dolgozókra ismételten rázúdítják a súlyos betegeket.
A szegényebb rétegeket súlyosabban fogja érinteni a kontrollálatlan járványterjedés, így tovább fokozódnak a társadalmi különbségek.
Mivel az oltóanyagok korlátlanul rendelkezésre állnak, a tudósok véleménye szerint veszélyes és etikátlan kísérlet a nyájimmunitás elérésének a kísérlete a tömegek átfertőzése által.