A Szingapúri Nemzeti Egyetem új kutatása szerint a rendszeres teafogyasztók agyi régiói szervezettebb felépítést mutatnak azokéhoz képest, akik nem fogyasztják rendszeresen ezt az italt.
Az agyi régiók közötti zökkenőmentesebb kapcsolat összefüggésben áll az egészséges kognitív funkciókkal, amelyek az öregedési folyamatok lassításáért felelnek – olvasható a The Independent hírei között.
Hogy megvizsgálják a teaivás jótékony hatásait, a három egyetem, a szingapúri, az essexi és a cambridge-i, kutatói együttműködve 36 fő agyi képalkotásának adatait elemezték, akik mind 60 év felett voltak.
A teafogyasztási szokások mellett a kutatók olyan tényezőket is számításba vettek, mint a résztvevők egészségi állapota, életstílusa és pszichológiai jólléte.
A tanulmány, melyet az Aging tudományos lapban publikáltak, arról számolt be, hogy azok a résztvevők, akik zöld, oolong vagy fekete teát fogyasztottak hetente legalább négy alkalommal az utóbbi 25 évben, azoknál az agyi régiók között jóval hatékonyabb kapcsolat volt, mint azok esetében, akik nem fogyasztottak teát.
Az eredményeinkkel először sikerült bizonyítani, hogy a teaivás hozzájárul az agy egészségének megőrzéséhez, sőt, rendszeres fogyasztása még az öregedést is késlelteti – foglalta össze Lei Feng, a kutatócsoport vezetője. A kutató a régiók felépítését és kapcsolódását az úthálózatokhoz hasonlítva kifejtette, hogy minél zökkenőmentesebb és szervezettebb a „közlekedés” az egyes területek között, annál hatékonyabb lesz a működés, és az információk feldolgozása is gyorsabban megy végbe.
A Harvard Medical School egy kutatásában már korábban is kimutatta, hogy a teafogyasztás, különös tekintettel a zöld teáé összefüggésben áll a szívbetegségek, a rák és a cukorbetegség alacsonyabb kockázatával.