Gazdag programkínálat a Zichy-palotában
Júniusban elsőként Királyi udvarok és hétköznapok a barokk korban címmel dr. Budai Lotti, a Rizsporos hétköznapok című blog szerzője tart előadást az európai divatot és szokásokat diktáló Napkirály versailles-i udvarának mindennapjairól június 3-án 19 órától.
Szó lesz többek között a kor higiéniájáról, és a testkultúráról, a divatról és a pletykákról. Megtudhatjuk miből készültek az első fogkefék, vagy azt, hogyan üzentek a hölgyek a legyezőjükkel a kérőknek. Ez az utazás titkokat és meglepetéseket tartogat, közel sem lesz unalmas történelemóra! Egy szál gitárral ad akusztikus koncertet Lóci június 9-én 19 órától.
Csorba Lóránt, a Lóci játszik alapító frontembere, basszusgitárosa és énekese hat éve tört be a magyar könnyűzenei életbe, amikor a Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan című film zenéjének megírása után saját zenekarát, a Lóci játszikot megalapította. Dalaik nagy része azonban még mindig egy szál gitárral születik, így azok az eredeti, egyszemélyes felállásban is remekül működnek. Most élőben hallgatható meg többek között a Hajad kakaót és az Összetörve is jót című számok.
Múzsasirató címmel Grecsó Krisztián költő és Szabó Balázs énekes, zeneszerző műsora látható június 16-án 19 órától. Dialógusok, találkozások és átfedések egy különleges estén. Húrok és Grecsó-versek, új hang és öreg hangszerek. Grecsó felolvas, mesél és egy kicsit muzsikál, Szabó Balázs zenél, mesél, improvizál és egy kicsit felolvas.
A Belvárosi Gyerekudvarban látható majd Csukás István és Szántó Viktória Ágacska című zenés meséje az Aranyszamár Bábszínház előadásában június 22-én 17 órától. A mutatványos bábos színészpár gurulós kocsijával járja a világot – így érkeznek az előadás helyszínére is. Dalolnak, játszanak ajd egyszer csak leesik egy ág a föléjük magasodó fáról. Elkezdődik Ágacska csodás története, amely során a kancsali Dani kacsa, az állandóan röhögő Berci béka és a bátor Pösze egérke elindulnak, hogy megkeressék az embert, aki tudomásuk szerint, ki tudja őket gyógyítani bajukból. Útjuk során igaz barátságot kötnek, s a történet végére nemcsak a kis állatok, de a nézők, s a játszók is igazi boldogságra lelnek. Csukás István meséjét bábszínpadra alkalmazza: Szántó Viktória, zeneszerző: Bakos Árpád, rendező: Érsek-Csanádi Gyöngyi. Szereplők:Baranyai Anita és Tóth Mátyás.
Vándor Éva egyszemélyes játéka Shirley Valentine-t idézi meg a palotában június 23-án 19 órától. Mrs. Bradshaw, született Shirley Valentine évtizedek óta már csak a konyhai falnak beszél. Mert ha a férjéhez szól, olyan, mintha a falnak beszélne. Ezért inkább az igazi falat választja. De talán mégsem zárult be végleg minden kapu. Ki tudná megmondani, a világ bármely táján hány hasonló, középkorú asszony ismer magára Shirley sorsában? Hányan és hányszor gondoltak arra, hogy ki kellene lépni a háztartás és a házasság monotóniájából, a megunt háziasszonyi és családanyai szerepből és elmenni messzire? Mindent otthagyni és új életet kezdeni. Megkeresni régi énünket és mai igazibb önmagunkat.
A programok védettségi igazolvánnyal látogathatók!
További információk ITT.
Sikeres művész, szerelmes egyházzenész, boldog nagypapa
Dr. Ruppert István egy kicsiny sváb faluban, Balatoncsicsón született. Édesapja volt a templom kántora. Hétéves lehetett, amikor a legendás bencés, Jáki Teodóz meglátogatta a családot és felfedezte, hogy abszolút hallása van. Az ő biztatására költöztek Győrbe, s a szerzetes nyolc évig tanította zongorázni. A tehetséges fiút sok minden érdekelte, nem készült zenei pályára. A bencéseknél érettségizett, majd a műegyetemen gépészmérnöknek tanult.
részletekA hitelesség „bámész rabjai” lettünk
Mit tehet a művész, és mit tehet a művészet? Képes-e valamennyire átalakítani az őt körülvevő világot? Elvezeti-e az embert önfelfedező utakra? El tud-e sodorni önmagával? Hoz-e életörömet, megmutatja-e a boldogság, vagy éppen a fájdalom árnyalatait? Jobbá leszünk-e tőle, vagy csak átmenetileg felejteti a rosszat, szembesít vagy eltakar? Leszünk általa a Nap szerettei? Túlélheti a művész a saját művészetét?
részletek