Nehéz győzelem a bajnoki rangadón

Venesz Klaudia Fotó: O. Jakócs Péter
2024.10.09. 20:41

Sűrű a táncrend a Győri Audi ETO KC-nál: a hétvégi BL-forduló után szerdán a DVSC Schaefflert együttesét fogadták a K&H női kézilabda liga ötödik fordulójában. A bajnoki rangadón egygólos győri győzelem született.

Nehéz mérkőzésre számított Per Johansson gárdája: a debreceniek remek játékosokkal erősítettek a nyár folyamán. A győriek vezetőedzője a mérkőzés előtt így nyilatkozott: „Amikor legutóbb egymás ellen játszottunk, csak kis szerencsével nyertünk a végén – mondta az ellenfél kapcsán vezetőedzőnk. –  Persze, Vámos Petra már nincs a Debrecenben, de van néhány jó új igazolásuk, mint Sercien-Ugolin és Thorleifsdóttir, valamint a kapusuk, Ryde. Fizikailag nagyon erősek, jól egy-egyeznek, mindemellett lövőerejük is van, úgyhogy nagyon alaposan fel kell készülnünk erre az agresszív stílusra, amiben ők játszanak, mert ha ezt hagyjuk nekik, akkor nagyon veszélyes csapat lehetnek.” (Forrás: eto.hu)

A győri lányok a mérkőzésen – tisztelegve a mellrák hónapja előtt – rózsaszín gumival fogták össze a hajukat.

A DVSC-nél volt a kezdés joga, azonban az első találatot az ETO érvényesítette egy percen belül: Nze-Minko talált hálót. A gyors támadásból hamar sikerült egyenlítenie a DVSC-nek és a hatodik percben átvették a vezetést (2:3). A zöld-fehérek hibáztak, egy labdavesztést követően ismét a debrecenieknél pattogott a labda, de Van Wetering egyenlítő találatot szerzett. (3:3)

A nyolcadik percben Győri-Lukács Viktória góljával vette vissza a vezetést a Győr (4:3). A gyors egyenlítést pörgős kontrával akarta rendezni az ETO, Housheer büntetőjével sikerült (5:4). A debreceniek az emberhátrányban is jól működtek, az elvesztett labdából a győriek nem tudtak előnyt kovácsolni. A 13. percben sikerült kimozdulni Per Johansson együttesének, Győri-Lukács hatalmas sprint után vágta hálóba a labdát (7:5), de az előnyt hamar lefaragták a piros-fehérek.

Az egyenlítés a 15. percben érkezett, büntetőből 7:7-re rendezték a mérkőzés állását a debreceniek. A 16. percben ismét előnyhöz jutott a Debrecen (7:8). A fej-fej mellett haladó csapatok játékát minimális mértékben törte meg a sérülés miatt pályára érkező orvosi stáb. A 22. percben sikerült az ETO-nak magához ragadnia a vezetést, Győri-Lukács talált hálót (12:11).

A DVSC szabálytalanság miatt újra emberhátrányba került. A szabaddobásból Fodor Csenge érkezett szélről, ezzel a mérkőzés addigi legnagyobb gólkülönbségét elérve (14:11), amit tovább növelt Blohm (15:11). A 25. percben Dulfert küldte padra a mérkőzés vezetője, a debreceniek gólra is váltották a kínálkozó lehetőséget (15:12), amit Bruna De Paula javított kontrából (16:12), aki alig egy perccel később ismét sikeres volt.

A félidő négygólos győri előnnyel zárult: 17:13-as eredménynél vonultak az együttesek az öltözőbe.

A második játékrész első perce is a Győrnek kedvezett, Nze-Minko góljával növelték előnyüket. A kontrából hamar érkezett válasz (18:15). A debreceniek játékosa arcba dobta Sako Hatadut, amit a sípot fújó Altmár Kristóf nem ítélt szabálytalannak. A 21:15-re álló mérkőzés 34. percében Szilágyi Zoltán kért időt. A kelet-magyarországi együttes a 40. percre jócskán faragott hátrányából, mindössze két gólnyira maradtak le a házigazdáktól, a 41. percben megszerezték az egyenlítő találatot (21-21).

A debreceinek a 42. percben fordítottak, Housheer azonban büntetővel visszaállította a döntetlent (22:22). A 48. percben a DVSC ismét magához ragadta az előnyt, amit aztán hamar duplázott is (23.25). Nyolc perccel a mérkőzés vége előtt Housheer vágta hálóba az egyenlítő gólt (25:25). Szilágyi Zoltán együttese ismét fordított, két gólos előnyt kovácsolt a megbomlott győri védelemből (25:27). Nze-Minko találatával eggyel csökkentették a vendéglátók a hátrányt, amit De Paula tovább faragott (27:27). A vezetést De Paula hetesével szerezte vissza az ETO az 56. percben (28:27).

A pörgős végjátékban a győriek az utolsó percig tartották az egygólos fölényt, a debreceinek utolsó próbálkozása Sako kezébe ragadt, a mérkőzés 29:28-as eredménnyel zárult.

Szilágyi Zoltán, a DVSC Schaefflert vezetőedzője a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón gratulált a Győrnek a két pontért. „Alapvetően a mérkőzés több szakaszában nem játszottunk jól és a Győr dominált. Viszont annak nagyon örülök, hogy a csapat hatgólos hátrányban egy komoly mentális erőnlétről lett tanúbizonyságot. Jessica Ryde játszott fontos szerepet abban, hogy vissza tudunk jönni. Ilyen szituációban a szerencsésebb csapat nyer. Sokkal jobban fáj az, hogy, Szabó Ninát hosszú időre elveszítettük.”

Petrus Mirtill, a DVSC játékosa úgy gondolja, Szabó Nina sérülése egy időre megakasztotta a csapatot. „Nagyon büszke vagyok arra, hogy vissza tudunk jönni. Szerintem ez a meccs arra is jó volt, hogy erőt tudjunk meríteni belőle és tovább tudjunk menni.”

Per Johansson az ETO FC vezetőedzője úgy látja, hogy a két együttes történetében a párharcok során a Debrecenremek összecsapásokra hívta ki őket. „Nagyon jól fejeztük be az első játékrészt, nagyon jó volt a mérkőzéskezdés a második félidőben. A hatgólos vezetésnél visszaadtuk az előnyt a Debrecennek.” A vezetőedző úgy vélik, hogy a hibákat nem lehet egy ilyen dinamikusan fejlődő együttes ellen véteni. Hozzátette, hogy a csapat nagyon jó teljesítményt nyújtott a Vipers ellen is.

Hatadou Sako, a győriek hálóőre minden bizonnyal pontot mentett a védésével. „Egy hihetetlen kemény küzdelembe nyomtak bele bennünket, amiért rendkívül hálásak vagyunk. Az utolsó másodpercig tudtunk harcolni, és talán ez a kis apróság jelentette számunkra a sikert. Egy hatgólos vezetésről visszajönni óriási előnyt jelentett a Debrecennek. Annak ellenére, hogy rendkívül sok hibát vétettünk a második félidőben, ennek ellenére rendkívül büszke vagyok a csapatra.”

Galéria: O. Jakócs Péter