Ketten sérültek meg

Felborult egy autó

Fotó: Győr+ archívu
police.hu
2019.11.18. 10:27

A Veszprémvarsány és Lázi között történő balesetben a sofőr alkoholt fogyasztott, a kocsiban senki sem volt bekötve.

Veszprémvarsány felől Lázi irányába közlekedett egy gépkocsi vezetője november 17-én a hajnalban. A 16. kilométerszelvényhez érve a bal oldali füves útpadkára futott, majd egy betonáteresznek, illetve azután egy vadveszélyt jelző táblának ütközött.

Az ütközés miatt az autó a hossztengelye körül átpördülve, a tetejére borulva állt meg. A járművet vezető 18 éves férfi, valamint szintén 18 éves női utasa megsérült, őket a mentők kórházba vitték.

A rendőrök a fiatalemberrel szemben alkoholtesztert alkalmaztak, ami pozitív értéket mutatott. A szemle során kiderült, hogy a gépkocsiban tartózkodók egyike sem használta a biztonsági övet. A baleset körülményeit a Győri Rendőrkapitányság vizsgálja.

Fotó: police.hu

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet arra, hogy a balesetek megelőzése csak közös felelősségvállalás alapján lehetséges, azok elkerülése érdekében minden közlekedésben résztvevőnek be kell tartania az alapvető közlekedési szabályokat!

Felhívjuk továbbá a járművezetők figyelmét arra, hogy már kismértékű alkoholfogyasztást követően is az alábbi veszélyhelyzetek léphetnek fel a vezetés során:

  • Aki alkohol fogyasztását követően vezet, annak szűkül a látótere, így nehezebben veszi észre a fontos ingereket. A látás megromlása általában nem tudatosul, ezért különösen veszélyes. Az ittas járművezető azt hiszi, hogy a látása tökéletes, és ennek megfelelően vezet.
  • A mozgásai pontatlanabbá válnak. Vezetés közben nagy szükség van a mozgások pontos irányítására, a kéz- és lábmozgások összerendezésére. Alkohol hatása alatt a gépkocsik vezetői nem érzékelik időben a jármű kismértékű oldalirányú kitéréseit, a megfelelő kormánykorrekciót késve hajtják végre, ennek következtében a járművet nem tudják egyenesen tartani az úton.
  • Alkohol hatására a döntési idő meghosszabbodik, a hibás döntések száma növekszik. Csökken a felelősségérzet és az önkontroll.

A balesetek elkerülése, a sérülések következményeinek csökkentése érdekében felhívjuk a járművezetők figyelmét arra is, hogy a biztonsági öv használatának lakott területen belül és kívül egyaránt nagy szerepe van.

A bekövetkezett baleseteknél előtérbe kerülnek a passzív, másodlagos műszaki biztonsági tényezők, úgymint a biztonsági öv, a fejtámasz, a biztonsági gyermekülés és a bukósisak (megfelelő motoros védőruházat). Baleset esetén ezek használata növeli a vezető és az utasok túlélési esélyeit, nem ritkán megóvják őket a sérülésektől is.

…hogy mindenki hazaérjen!

Kapcsolódó témák: #baleset | #baleset megelőzés |