Audi ETO KC nyerte a BL első döntőjét!

Győr+ Fotó: O. Jakócs Péter
2024.06.01. 15:14

A dán Ebsbjerg együttesével mérkőzik meg szombaton a győri csapat, a félidei eredmény 9:13. A négyes döntőről folyamatosan frissülő cikkünkben tudósítunk.

A Győri Audi ETO KC egyedüliként kilencedik négyes döntőjét játssza a jubileumi, tizedik EHF FINAL4-on – a zöld-fehér együttes az MVM Dome-ban lépett pályára a legjobbak között.

A győri csapat a tizedik percben szerezte meg az egyenlítő gólt.

12 percet kellett várni a fordítást váró rohamra: vezet az ETO 5:6-ra.

Az első emberhátrányba a 15. percben kerültek a győri lányok, Gros hetesével a dánok 6:7-re jöttek fel.

17. perc: a dánok egyenlítenek: 7:7.

Háromgólos sorozattal vezetet az Esbjerg: 8:7.

A 23. percben egyenlít az ETO Szöllősi-Schatzl góljával.

27. perc: háromgólos előnyben az zöld-fehér együttes: 8:11.

A Győri Audi ETO KC négygólos előnnyel vonulhatott le az öltözőbe! A Győr védelme bivajerős, a dánok rengeteget hibáznak.
Félidő: 9:13.

A kispadról komoly védekezést vártak a lányoktól. A játékosok nagyon szépen mozognak együtt a pályán és a kezdeti nehézségek után egymásra találtak, nagyon akarják ezt a mérkőzést.

Galéria: Marcali Gábor

A második félidőben kisebb hibákkal indított az ETO, ezt kihasználva gólt is szereztek a dánok.

Ryu visszarántását követően hetest fújt a bíró, Gros góljával ötgólos a különbség: 12:17.

A második játékrész 9. percében 12:18-as vezetéssel halad az ETO.

A 16. percre az Esbjerg két gólra dolgozta fel hátrányát: 18:20.

Fej-fej mellett halad a két együttes, kétgólós különbséggel haladnak tovább a lefújás előtti 11. percben.

A 22. percre egygólósra csökkent a zöld-fehér előny.

A 22. percben Kristiansen hetesével 20:22-re változtatta az eredményt.

Az utolsó öt perc 21:22-es eredménnyel kezdődik.

Egy perccel a vége előtt egy góllal vezet az ETO (23:24).

Ryu az utolsó pillanatban eladta a labdát, a dánok megindultak a kapu felé, de az utolsó dobást óriási bravúrral Toft védte.

A mérkőzés végeredménye 23:24!