A férfi válogatott is győzött a szlovénok ellen

Pulai Sarolta Fotó: MTI/Krizsán Csaba
2024.07.13. 19:40

Szoros első félidő után, végül négy gólos győzelmet aratott a magyar férfi kézilabda válogatott a Szlovénia elleni felkészülési mérkőzésen.

Közel 4000 szurkoló előtt, és a női kézilabda válogatott 28-27-re megnyert találkozója után lépett pályára a férfi kézilabda válogatott a szlovén nemzeti együttes ellen.

Az Audi Aréna Győrben rendezett találkozó volt az utolsó hazai edzőmérkőzése a Chema Rodrígez által irányított csapatnak a párizsi olimpia előtt.

A két együttes „hagyományainak” megfelelően szoros eredményt hozott az első játékrész, hiszen egy-két gólnál távolabb nem tudott kerülni egymástól a két alakulat. A félidő végül 14-12-es szlovén vezetéssel zárult.

A szlovén előny a második harminc perc elején is tovább folytatódott, de a 37. percben egyenlített a magyar együttes (15-15). Továbbra is egymás után estek a gólok, azonban a 22. percre fordulva 25-21-es magyar vezetést mutatott az eredményjelző.

A végére tartotta négy gólos előnyét a magyar válogatott és 29-25-ös győzelemmel hangolt az olimpiára.