A szurkolók közleményben tájékoztatták elképzeléseikről a szövetséget és a ligát.
A drukkerek szerint a német labdarúgás az utóbbi időben rossz irányba tart, a koronavírus-járvány utáni időszakot pedig ennek megváltoztatására kellene felhasználni.
A “Mi futballunk” névre keresztelt kezdeményezéshez az országos szurkolói csoportokhoz köthető támogatottság mellett több ultracsoport is csatlakozott.
Álláspontjuk szerint nem szeretnék, ha a német labdarúgás ismételten nehéz anyagi helyzetbe kerülne, éppen ezért már most nyáron “konkrét lépéseket várnak”.
“A mostani krízishelyzet egyben lehetőség is, hogy alapjaiban tervezzük újra a futballunkat. A nyári szünet fordulópont kell, hogy legyen, éppen ezért cselekvésre szólítjuk fel szövetségeket, klubokat” – fogalmazott a társulás közleményében Manuel Gaber szóvivő, aki szerint a szurkolókra is úgy kellene tekinteni, mint a labdarúgás egyik alapvető összetevőjére.
Az első és másodosztály 36 klubját tömörítő liga (DFL) nem zárkózik el a megbeszélésektől, ám jelenleg elsőszámú feladatának azt tekinti, hogy ha nézők nélkül is, de meg tudják rendezni a találkozókat. A szurkolói csoportosulások ugyanakkor kifejezetten ellenzik a zárt kapus mérkőzéseket.
“A profi labdarúgás régóta beteg, karanténba kellene zárni” – utaltak a szurkolók arra, hogy a klubok pénzügyei már a pandémia előtt sem volt makulátlanok. A drukkerek attól félnek, hogy a következő idényben is a stadionokon kívül rekednek majd.
A DFL ígérete szerint ősszel foglalkoznak a jövőt érintő kérdésekkel, ám a fanatikusok szerint az már túl késő. Ők már most szeretnék elérni a televíziós jogdíjakból származó pénzek egyenlőbb elosztását, egy nemzeti pénzügyi fair play-rendszer bevezetését, valamint a tulajdonosi befolyás korlátozását.