Bajnok az Atlético Madrid

Illusztráció: Pixabay
MTI
2021.05.23. 08:38

Az Atlético Madrid nyerte meg a spanyol labdarúgó-bajnokságot, amelynek utolsó fordulójában szombaton hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte vendéglátóját, a Real Valladolidot; a rivális és tavalyi győztes Real Madrid eközben hazai pályán 2-1-es sikert aratott a Villarreal felett.

Vendégszöglet után az élvonalbeli tagságának megőrzéséért küzdő Valladolid a 18. percben villámgyors kontrából szerzett vezetést a záró kört éllovasként kétpontos előnyből váró Atlético ellen, eközben a fővárosban a Real is hátrányba került, a szünetre így mindkét bajnokaspiráns hátrányban vonulhatott.

A fordulás után az Atlético egalizált, miközben a Real Madrid percekkel korábban les miatt meg nem adott találatig jutott hazai pályán. Sőt, 25 perccel a lefújás előtt Luis Suárez élt a ziccerével, ezzel a vezetést is megszerezte az Atléticónak. A Real Madrid hajrábeli egyenlítése és fordítása így már nem jelentett változást a bajnoki címért folytatott harcban: az Atlético történetének 11. elsőségét gyűjtötte be, és hét esztendő után ünnepelhet ismét.

A Barcelona az Eibarban begyűjtött három ponttal biztossá tette harmadik helyét.

Ami a kiesőket illeti, a sereghajtó Eibar sorsa már az előző fordulóban megpecsételődött, rajta kívül a Valladolid, valamint a Valenciával döntetlent játszo Huesca búcsúzik a La Ligától. Az Elche az Athletic Bilbao legyőzésével meghosszabbította élvonalbeli tagságát.