A magyar női kézilabda-válogatott 31-31-es döntetlent játszott Angolával a párizsi olimpia keddi versenynapján, a csoportkör harmadik fordulójában.
A magyarok csütörtökön 31-28-ra kikaptak a franciáktól, vasárnap 25-24-re legyőzték Brazíliát. Legközelebb csütörtökön 14 órától lépnek pályára a még pont nélküli Spanyolország ellen, majd szombaton Hollandia ellen zárják a csoportkört.
Eredmény, csoportkör, 3. forduló, B csoport:
Magyarország-Angola 31-31 (15-16)
Dél-párizsi 6-os Aréna, v.: Kurtagic, Wetterwik (svédek)
lövések/gólok: 55/31, illetve 47/31
gólok hétméteresből: 3/2, illetve 2/1
kiállítások: 4, illetve 4 perc
Magyarország: Janurik – Szöllősi-Schatzl 6, Kuczora 4, Vámos 2, Füzi-Tóvizi 3, Klujber 9, Győri-Lukács 5, cserék: Papp, Simon 1, Márton 1, Debreczeni-Klivinyi, Bordás, Albek, Böde-Bíró
az angolai csapat gólszerzői: Kassama 9, Nenganga 5, Quizelete, Carlos 3-3, Machado, Paulo, Gabriel, Pascoal 2-2, Mario, Rosario, Fonseca 1-1
A brazilok elleni utolsó másodpercekben kiharcolt győzelem után jó hangulatban készülhetett a kedd délutáni mérkőzésre Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány csapata. A magyarok eddig hét egymás elleni mérkőzésükön hatszor legyőzték keddi ellenfelüket, csupán a 2007-es világbajnokságon, éppen Párizsban született angolai siker. Mindezek ellenére Klujberéket óvatosságra inthette az Afrika-bajnok együttes első két párizsi meccse, ugyanis az első fordulóban csupán három góllal kapott ki Hollandiától, majd magabiztosan, öt góllal legyőzte Spanyolországot.
A találkozó egy-egy labdavesztéssel indult, de egy gyors játékot követően Szöllősi-Schatzl lőtte az első gólt, majd Vámost kiállították, ám ezt Angola nem tudta kihasználni, köszönhetően egy kapufának és egy Janurik-bravúrnak. Vámos visszaállása után aztán gyorsan háromra nőtt a magyarok előnye, az afrikai csapat a hatodik percben talált be először (3-1), majd állandósult a két-három gólos különbség. A folytatásban felgyorsult a játék, mindkét együttes igyekezett hamar befejezni a támadásait, ami sok helyzetet és sok hibát is eredményezett mindkét oldalon. Az adok-kapokból előbb az afrikaiak jöttek ki jobban és egy gólra zárkóztak, ezt követően viszont a kifejezetten ötletesen és villámgyorsan támadó magyar csapat egyértelmű fölénybe került és alig negyedóra után már öt góllal vezetett (11-6).
Ezek után kezdte – szokás szerint – forgatni csapatát a magyar kapitány, a cseréket követően pedig akadozóvá vált a támadójáték, így hátul hiába állt jól a lábán a védelem, Angola labdaszerzések után 13-12-re alakította állást, amire magyar időkérés volt a válasz a 23. percben. A pihenő és a jótanácsok azonban nem segítettek, Simon Petra másodpercek alatt eladta a labdát, a rivális pedig lerohant, de ekkor Janurik még védeni tudott. Ezzel azonban az egyenlítést csak elhalasztani tudta, mert a csapattársai sorozatos hibái után Angola sokadik esélyét kihasználta és a 26. percben egyenlített (13-13). Erre következett két gyors magyar gól, és úgy tűnt, visszatalál a helyes útra a csapat, ám az utolsó közel négy percben minden helyzetét kihagyta, a rivális pedig ezt kihasználta, a harmincadik percben pedig fordított és előnnyel mehetett a szünetre (15-16).
A második félidő elején mindkét csapat védekezése hosszú percekig nehézségekkel küzdött, a magyarok nagyon nehezen bírtak az angolaiak hatalmas termetű beállójával, Albertina Kassomával, aki a negyvenedik percben már a hetedik gólját dobta. Közben a Janurikot váltó Böde-Bíró Blanka hétméterest hárított és a magyar támadások túlnyomó többsége is rendre góllal zárult – különösen Klujber volt elemében -, de így is folyamatosan a riválisnál volt az előny.
Golovin Vlagyimir a 41. percben kért újra időt (21-23), ami ezúttal annyiban hatékonyabbnak bizonyult az elsőnél, hogy az azt követő támadást nem labdaeladással, hanem góllal zárt csapata, de a Kassoma elleni megoldást nem sikerült megtalálni a rövid idő alatt. Segített azonban a rivális kapitánya, miután levitte pihentetni legjobbját, ezt pedig kihasználta a parádésan játszó Klujber vezérletével a magyar gárda és a 48. percben Füzi-Tóvizi góljával visszavette a vezetést (27-26).
Az ellenfél is időt kért, Kassoma visszatért és csapata egy percen belül fordított, így az utolsó tíz percet Angola kezdte előnyben (27-28). Az idő gyorsan telt, közben a magyar csapat óriásit küzdött, de képtelen volt fordítani, folyamatosan üldözte ellenfelét. Aztán egy angolai hiba négy perccel a vége előtt magyar emberelőnyt eredményezett, amely alatt Szöllősi-Schatzl előbb egyenlített, az 58. perc végén pedig Klujber lövésével átvette a vezetést a magyar válogatott.
A következő angolai támadás során viszont Füzi-Tóvizit kiállították, így a magyar csapatnak a lefújásig hátrányban kellett játszania, ráadásul az ellenfél gyorsan egyenlített. A magyarok azonban így is nyerhettek volna, alig 40 másodperccel a vége előtt heteshez jutottak, Klujber lövését azonban védte a kapus. A labda ugyanakkor oldalt ment ki, így pedig Simon Petráék a győzelemért támadtak, ám nem tudtak helyzetbe kerülni, így meg kellett elégedniük az egy ponttal.
Janurik Kinga kilenc, Böde-Bíró Blanka kettő, a túloldalon Marta Samuel Alberto 12 védéssel zárt. A döntetlen azért is különösen fájdalmas, mert a magyar együttesnek 55, az ellenfélnek viszont csak 47 kapura lövése volt.