A vasárnap este véget ért a női kézilabda világbajnokság, ahol a Győri Audi ETO KC 15 játékosa vett részt összesen 9 nemzeti együttesben. A norvég-francia fináléban is érdekeltek voltak győri klasszisok.
A norvég oldalon Stine Oftedal, Kari Brattset Dale, Silje Solberg és Emilia Hovden révén volt érdekelt az Audi ETO KC, míg a francia oldalon Estelle Mze Minko lépett pályára, ezúttal klubtársai ellen.
Az elődöntőben a franciák könnyedén, 37-28-ra múlták felül a svédeket, míg a két éve aranyérmes norvégok hosszabbításban 29-28-ra kerekedtek a hosszú időn keresztül remeklő dánok fölé. Egy hete a középdöntőben már találkozott a tornán az előzetesen a legnagyobb esélyesek közé sorolt két csapat, akkor 24-23-as francia siker született. A 26. női vb volt az első, amelyet három ország együtt rendezett, a tornát lezáró vasárnap esti herningi fináléban Norvégia az ötödik, Franciaország a harmadik aranyáért szállt harcba, a mostanit is beleszámítva a legutóbbi négy vb-döntőből harmadszor csapott össze ez a két fél a döntőben.
A találkozó az előzetesen vártaknak megfelelően minőségi játékot és szoros kezdést hozott, sok volt a gyors lefolyású támadás, ám felállt fal ellen sem jöttek zavarba a csapatok, elsősorban a támadójáték dominált. A 24. percben, 17-14-es francia előnynél alakult ki először háromgólos különbség a sokáig kiegyenlített első félidőben, s ugyan a 27. percben már négy találat is volt a különbség, a pihenőre háromgólos francia előnnyel vonultak a felek.
A fordulást követően sem változott a differencia, a sok technikai hibával játszó skandinávok nem tudtak közelíteni, az utolsó negyedórához 26-23-mal érkeztek a csapatok. Bár ezt követően 26-25-re zárkóztak fel a norvégok, az utolsó hét perc elejére visszaállította négygólos vezetését az olimpiai bajnok (29-25). A záró öt percen belül még visszajöttek kettőre a norvégok, de az elődöntőhöz hasonló fordításra ezúttal már nem voltak képesek, Franciaország így harmadik vb-címét gyűjtötte be, tette ezt százszázalékos teljesítménnyel.
A finálé legeredményesebbje a norvég Nora Mörk lett 8 góllal.
Estelle Nze Minko, a Győr francia balátlövője háromszor volt eredményes, norvég klubtársai közül az irányító Stine Oftedal hat, a jobbszélső Emilie Hovden két gólt szerzett, a beálló Kari Brattset nem talált be, míg a kapus Silje Solberg két lövést védett.
A trófeát a francia csapat kapitánya, Estelle Mze Minko vette át.
A Golovin Vlagyimir irányította magyar válogatott az olimpiai selejtezőtornás indulás jogát kiharcolva tizedik helyen végzett.
A torna végeredménye: 1. Franciaország, 2. Norvégia, 3. Dánia, 4. Svédország, 5. Hollandia, 6. Németország, 7. Montenegró, 8. Csehország, 9. Brazília, 10. MAGYARORSZÁG, 11. Szlovénia, 12. Románia, 13. Spanyolország, 14. Horvátország, 15. Angola, 16. Lengyelország, 17. Japán, 18. Szenegál, 19. Ausztria, 20. Argentína, 21. Szerbia, 22. Koreai Köztársaság, 23. Ukrajna, 24. Kamerun, 25. Izland, 26. Kongó, 27. Chile, 28. Kína, 29. Paraguay, 30. Kazahsztán, 31. Irán, 32. Grönland.