Kisebb csodát tett a Puskás Akadémia Firenzében

Sz. S. Fotó: Puskás Akadémia Facebook
2024.08.22. 21:56

A magyar csapat öt perc alatt kettőt rúgott a Fiorentinának, és amikor az olaszok azt hitték, megfordították a meccset, jött az újabb fordulat.

A Konferencia Liga legutóbbi két évének döntőse, a Fiorentina hazai pályán került komoly bajba a magyar csapat ellen. A Puskás Akadémia hamar kétgólos előnyt szerzett idegenben, az olaszok csak az első félidő hosszabbításában tudtak szépíteni.

A Fiorentina aztán összekapta magát a második félidőre, olyannyira, hogy 0-2-ről fordítva a vezetést is átvette (3-2). Hátra volt azonban még a slusszpoén, ugyanis a Puskás az utolsó percekben egyenlített, így 3-3-ról várhatja a hazai visszavágót a Konferencia Liga selejtezőjének utolsó körében.

Fiorentina (olasz)-Puskás Akadémia FC 3-3 (1-2)

Gólszerzők: gólszerző: Sottil (45+3.), Martínez Quarta (67.), Kean (75.), illetve Nagy Zs. (9.), Soisalo (12.), Golla (89.)

A visszavágó jövő csütörtökön 21 órától lesz a Pancho Arénában, a párharc győztese a főtáblán folytathatja szereplését.