Kopasz Bálint magabiztos győzelemmel a középfutamban

MTI Fotó: MTI/Kovács Tamás
2024.08.07. 11:14

A várakozásnak megfelelő stabil versenyzéssel elsőként ért célba szerdai előfutamában 1000 méteren a kajakos Kopasz Bálint, ezzel középfutamba jutott a párizsi olimpián.

Férfi K-1-ben öt futam szerepelt a programban, a címvédő, világ- és Európa-bajnok magyar kajakos a harmadikba került és a beosztás alapján nem kellett különösebben izgulnia.

Nem csupán azért, mert a szám egyik esélyese, hanem azért is, mert igazán komoly ellenfél nem volt mellette. Ennek megfelelően stabilan versenyzett, jól rajtolt, felvette az utazósebességét és végig az élen lapátolva győzött. Mögötte az argentin Agustin Vernice és a dél-afrikai Hamish Lovemore küzdött a még közvetlen továbbjutást érő második helyért, ők ketten komolyan finiseltek, így valamivel közelebb kerültek a végére Kopaszhoz, de az elsőségét nem veszélyeztették.

A K-1 1000 méter középfutamát és döntőjét szombaton rendezik.