Folyamatosan frissülő cikkben mutatjuk a párizsi olimpián szereplő magyar csapat szombati eredményeit.
A magyar olimpiai csapat mérlege a szombati versenynapon:
20:40 Milák Kristóf hoza a magyar csapat harmadik aranyérmét! Ezzel a küldöttség a tabella 13. helyén áll három arany-, 2 ezüst- és 2 bronzéremmel.
19:55 Takács Boglárka futamában a hetedik a 100 méteres futás elődöntőjében!
18:00 Hámori Luca mérkőzése pontozással zárult, becsülettel küzdve, az ötödik helyen végzett a párizsi olimpián.
17:45 Valter Attila pontszerző helyen, negyedikként ért célba!
16:55 Hatodik lett a női kardtőr-csapat
Hatodikként végzett a magyar női kardválogatott a párizsi olimpián, mivel a szombati verseny helyosztóján vereséget szenvedett az amerikai együttestől.
A magyarok – Márton Anna, Szűcs Luca, Pusztai Liza, Battai Sugár összeállításban – a negyeddöntőben meglepetésre 45-37-re kikaptak a japánoktól, így az alsó ágra kerültek. Ott előbb 45-35-re megverték az olaszokat, végül 45-39-re alulmaradtak a tengerentúliakkal szemben.
16:05 Kikapott Ausztráliától a férfi vízilabda-válogatott
A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-8-ra kikapott Ausztrália csapatától szombaton a párizsi olimpián, a csoportkör negyedik fordulójában, így egyelőre még nem biztos a helye a legjobb nyolc között. Varga Zsolt együttese leginkább a gyenge emberelőnyös játéka miatt bukta el a mérkőzést, 11 fórból csak egyet értékesített.
A magyar csapat, amely vasárnap 13-12-re verte a franciákat, kedden kikapott 10-7-re a spanyoloktól, csütörtökön pedig 17-10-re diadalmaskodott a japánok felett, hétfőn a szerbekkel játszik.
A férfi vízilabdatornán a 12 résztvevő két hatos csoportban szerepel, a négy-négy legjobb jut a negyeddöntőbe, ahol keresztbe játszanak majd.
15:40 Harmadik helyen zárt csoportjában a magyar női kézilabda-válogatott
A magyar női kézilabda-válogatott a harmadik helyen zárta a csoportkört a párizsi olimpián, mivel a B jelű hatos zárómérkőzésén a brazil csapat 30-19-re legyőzte az angolai együttest a Dél-párizsi 6-os Arénában.Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány alakulata két győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel öt pontot szerzett. A sikerükkel a negyeddöntőbe jutást kiharcoló dél-amerikaiak négy ponttal végeztek a negyedik helyen, míg a hárompontos Angola ötödikként már nem jutott tovább.
Az, hogy a Lille-ben sorra kerülő egyenes kieséses szakaszt melyik csapat ellen kezdi meg a magyar válogatott, csupán a másik csoport utolsó, 21 órakor kezdődő találkozóját követően válik biztossá: ekkor dől el, hogy a dán, norvég, svéd hármasból melyik végez a második pozícióban, a B csoport harmadikja ugyanis az A jelű hatos második helyezettjével találkozik a legjobb nyolc között.
A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO-t erősítő Bruna Almeida de Paula négy góllal vette ki részét a brazil sikerből.
14:00 Japánnal szemben maradt alul női kardcsapat.
Vereséget szenvedett a magyar női kardválogatott a negyeddöntőben, így a folytatásban a legjobb esetben az ötödik helyen végezhet a párizsi olimpián. A világbajnok csapatban a szabályok szerint azok kezdtek, akik az egyéni versenyben vívtak, így Márton Anna, Pusztai Liza és Szűcs Luca lépett pástra, de később Pusztai helyére beállt Battai Sugár is. A magyar együttes 45-37-re kapott ki az Emura Miszaki, Takasima Risza, Fukusima Sihomi japán triótól.
Az 5-8. helyért sorra kerülő szakaszban az első mérkőzésen az olasz csapat lesz az ellenfél 14.30-kor.
12:42 Magyar csúccsal jutott döntőbe Betlehem Dávid, Sárkány Zalán a 11. lett 1500 gyorson
A veszprémiek 20 éves versenyzője – aki nyíltvízi úszásban is indul a francia fővárosban – 14:45.59 perces idővel teljesítette az előfutamban a leghosszabb medencés távot, ezzel Kis Gergő 2011-es rekordját (1:45.66) adta át a múltnak.
Sárkány 400 és 800 méter gyorson is egyéni csúcsot úszott, mindkét számban 14. lett. Az Egyesült Államokban tanuló és versenyző, de nyáron a veszprémi nyíltvízi klasszisokkal készülő 20 éves magyar versenyző eddigi legjobbját (14:53.19) ezúttal is megjavította, 14:52.42 perces idővel csapott célba, amivel összesítésben 11. lett.
A szám döntőjét vasárnap 18.37-kor rendezik.
11:50 Senánszky Petra nem jutott a középdöntőbe 50 méteres gyorsúszásban szombaton a párizsi olimpián.
Az uszonyos úszásban legendának számító, többször világbajnok, Világjátékok-győztes magyar versenyző a júniusi, belgrádi Európa-bajnokságon úszott országos csúcsával (24.56) a 15. helyen szerepelt a nevezési listán, mögötte azonban rajta kívül még legalább ennyien rendelkeztek hasonló idővel.
Ebben a számban tíz előfutamot rendeztek, a debreceniek 30 éves kiválósága a kilencedikben kapott lehetőséget, legjobbjától messze elmaradva 25.21 másodperccel csak nyolcadikként csapott célba, amivel összesítésben 24. lett. A döntőbe 24.72-vel lehetett biztosan bekerülni.
10:30 Női kézilabdacsapatunk Hollandiával szemben marad alul. A lányok a negyeddöntőbe már biztosították helyüket.
10:15 Pétervári-Molnár a 16. helyen zárt férfi egypárevezésben
A 31 éves magyar evezős a kettes pályán állt rajthoz algériai és brazil ellenfelei között, valamint amerikai, bolgár és paraguayi vetélytársai sorakoztak fel még mellette. Pétervári-Molnár korábban az előfutamából harmadik helyen jutott negyeddöntőbe, ott azonban nem tudta tartani az iramot a versenyszám legnagyobb esélyeseivel és végül negyedik lett, ezzel lecsúszott az A/B elődöntőről, vagyis a legjobb 12 helyről, ezt követően a C/D elődöntőben másodikként csapott célba. Az olimpia egyetlen magyar evezőse, aki Rio de Janeiróban 14., Tokióban pedig 10. volt, kedden a negyeddöntője után úgy fogalmazott: túl régóta versenyez, túl sok rajta a stressz, ezért egy évet kihagy, hogy felfrissülve kezdhesse majd a felkészülést a Los Angeles-i játékokra.
9:55 Vereség a cselgáncs csapatversenyben Olaszországtól
A magyar válogatott 4-1-re kikapott Olaszországtól a cselgáncsozók csapatversenyében szombaton a párizsi olimpián, így kiesett. Magyarország először indulhatott a három-három férfi és női dzsúdóst felvonultató küzdelemben. Ez azután vált bizonyossá, hogy a nemzetközi szövetség (IJF) szabadkártyát adott Pongrácz Bencének, így hétfős lett a magyar válogatott, ami a csapatversenyben is részvételi jogot jelentett, mert az adott súlycsoportokban – férfi 73, 90 és +90 kg, női 57, 70, +70 kg – tudott versenyzőt kiállítani. A Mars-mező Arénában a 16 közé jutásért Olaszország volt az ellenfél, amelytől a májusi világbajnokságon 4-0-ra kikapott a magyar együttes és ott a hetedik helyen végzett.
Az első párban (+90 kg) Vég Zsombor az idei zágrábi Európa-bajnokságon bronzérmes Gennaro Pirellivel mérkőzött. A 22 éves magyar cselgáncsozó bátran támadta ellenfelét, aki azonban egy vazaarival jobbnak bizonyult. Következett a női 57 kg-ban Pupp Réka, aki ötödik helyével a magyar csapat legjobb eredményét érte el Párizsban. A kétszeres Európa-bajnoki harmadik Pupp és Veronica Toniolo összecsapása az aranypontig tartó hosszabbításba torkollott, ott pedig három perc elteltével az olasz versenyző egy szép dobásért ippont kapott. Férfi 73 kg-ban Pongrácz Bence nem számított esélyesnek a kétszeres világbajnoki ezüstérmes Manuel Lombardo ellen, mégis váratlan véget ért a küzdelem. Az olasz dzsúdós egyik dobásánál Pongrácz a fejére esett, amit a bírók önveszélyes technikának minősítettek és leléptették. Női 70 kg-ban Özbas Szofira várt a feladat, hogy “meccsben tartsa” a csapatot. Ezt meg is tette, a hosszabbításban vazaarival győzött a holland születésű, de idén áprilistól már olaszként versenyző Kim Polling ellen. Férfi 90 kg-ban az olimpiai bronzérmes Tóth Krisztián a nála egy fejjel magasabb Christian Parlatival találkozott és hiába űzte ellenfelét, ipponnal vereséget szenvedett. Ez azt jelentette, hogy Olaszország 4-1-re nyert, Magyarország kiesett. Az utolsó pár meccsét – női +70 kg: Gercsák Szabina-Asya Tavano – már nem rendezték meg.
9:50 Olimpiai bronzérmes lett Major Veronika! A sportlövő szállította a magyar küldöttség hatodik érmét!
Kezdőkép: Hámori Luca – MTI/Illyés Tibor