Pont nélkül maradt az ETO

Venesz Klaudia Fotó: O. Jakócs Péter
2024.08.16. 21:57

A Kecskeméti Széktói Stadionban lépett pályára az ETO FC Győr az OTP Bank Liga negyedik fordulójában. A győriek lehetőségeit jelentősen megnehezítette az, hogy a tavalyi szezon legeredményesebb játékosa, Bumba nélkül állt fel a kezdő tizenegy. A részleges szalagszakadás a játékost két hónapos kényszerpihenőre ítélte. A találkozió 2:1-es végeredménnyel zárult, a Kecskemét ezzel megszerezte első szezonbeli győzelmét.

A labdabirtoklások aránya a győriek javára billent ezen a mérkőzésen is, a csapat motiváltan játszott, de a lehetőségeket nem tudták kihasználni.

Borbély Balázs a mérkőzés után értékelte a találkozót. “Naívan játszunk. Adunk az ellenfélnek két helyzetet, aztán futunk az eredmény után”. A vezetőedző úgy látja, hogy stratégiai hibákat vétettek a beengedett labdákkal. A klubnál folytatott munkájáról annyit mondott, bárki is érkezik a helyére, annyit kíván a csapatnak, hogy kezdjenek el pontokat gyűjteni.

4’ Gavric szabálytalanságát követően jutott lehetőséghez a házigazda Kecskemét.

8’ A lila-fehérek vezető gólját két védő közé becselezve szerezte meg Nikitscher. (1:0)

10’ Nikitscher kapura rúgását hárította Petrás, a szögletet Vágó beadását követően nem sikerült érvényesíteni.

11’ A győri szabadrúgáshoz készülődő lövést Pálinkás juttatta szögletre.

15’ Marku és Zeke ütközése után a 16-os oldalvonalától érkező szabadrúgást Kovács Barna lőtte kapura.

21’ Csontos szabálytalankodott. A sárgalapot érő lerántás után Szabó Alex indította meg a labdát, de a 16-os vonalán sikerült megállítani.

23’ Sahli vállalta magára a lövést eredmény nélkül.

29: Sahli visszahúzása miatt Kovács Barnabás kapott sárgalapos figyelmeztetést. Csontos szabadrúgását határozottan fejelték ki a kecskemétiek. A kapu előtt kialakult kavarodásból szöglethez jutott az ETO.

36’ Csontos próbálkozott egy átvételt követő lövéssel.

44’ Vera és Sahli földre kerülését követően Vágó kapott sárgát.

44’ Gavric gólra tartó rúgását Belényesi hárította fejesével.

A frissítési szünet és a VAR vizsgálat miatt a játékvezető három perc hosszabbítást ítélt meg.

48’ Lukács felfutását először sikerült hárítani, de Nikitscher érkezett a kipattanó labdára és a jobb alsóba lőtte (2:0)

A második játékrészre Borbély Balázs kettős játékoscserét rendelt el: Vera helyére Diarra érkezett, Csontost pedig Vianna váltotta. A kecskemétieknél Kovács helyett Meskhi érkezett a pályára.

55’ Lukic veszélyes lövését követően Kersák ütötte ki a labdát. Sahli beadását Kersák fogta.

58’ Meshki szabálytalankodása sárga lapot ért.

59’ Lukic fejesét Kersák hárította.

64’ Sérülés miatti cserét kellett végrehajtani a KTE-nél: Mayer Milán helyére Nagy Krisztián érkezett.

64’ Lukács Dániel gyors felfutását követően kapu mellé gurította a labdát.

72’ Lukic helyére Farkas Balázs érkezett, Sahlit pedig Bánáti Kevin váltotta a zöld-fehéreknél.

72’ Lukácsot cserélte a KTE vezetőedzője, helyére Helmich érkezett.

79’ A Diarrának érkező lövést Marcu hárította. A szögletre Gavric érkezett, a beadást követően Bánáti előkészítette Boldornak a labdát, aki egy erőtlen lövéssel juttatta pályán kívülre a labdát.

82’ Kersák időhúzásért kapott figyelmeztetést.

84’ Nagy Krisztián szöglete katonáról pattant meg. Zeke középre helyezett labdáját Petras fogta.

87’ Az érkező Diarrát Kersák megállította.

88’ Csere a KTE-nél: Pálinkást Derekas váltotta.

A rendes játékidő ötperces hosszabbítását rendelte el a játékvezető.

91’ Diarra kihasználta a védelemben keletkezett lyukat, megszerezte az ETO szépítő gólját. (2:1)

91’ Tóth Rajmundot Birtire cserélte Borbély.

Nyíregyháza: Kersák R., Májer M. (Nagy K.), Szabó A., Belényesi Cs., Katona L., Zeke M., Vágó L., Nikitscher T., Kovács B. (Meskhi M.), Lukács D. (Helmlich P.), Pálinkás G. (Derekas Z.)
Vez: Szabó István

ETO FC Győr: Petras S., Vera L., Szépe J., Boldor D., Csontos D., Tóth R. (Bitri E.), Skvarka M., Marku A., Gabric Z., Sahli W. (Bánáti K.), Lukic N. (Farkas B.)
Vez: Borbély Balázs

Játékvezető: Derdák Marcell