Újabb négy győri arany

Petrov Iván
2022.07.30. 09:38

Továbbra is a pontverseny és éremtábla élén a Győri Úszó SE a Gyermek Országos Bajnokságon.

Nagyszerűen sikerült a Gyermek Országos Bajnokság harmadik napja a Győri Úszó SE tehetségeinek. A fiatal győri úszók 4 aranyérmet, 3 ezüstérmet és további értékes döntős helyezéseket értek el. Pápai Olivér 200 méteres férfi gyorsúszásban kiváló erőbeosztással úszva szerzett aranyérmet. Megyesi Vanda meggyőző fölénnyel védte meg bajnoki címét 200 méteres női mellúszásban. Kammerer Kitti nagy csatában előzte meg klubtársát, Lakó Dorinát a 100 méteres női pillangóúszás döntőjében, ketten osztoztak az arany és ezüstérmen.

Ismét dominált a győri női váltó, ezúttal a 4×100 méteres női vegyes úszásban szereztek bajnoki címet. A váltó összeállítása: Lakó Dorina – Megyesi Vanda – Kammerer Kitti – Szojár Irisz. Egy nappal korábban már országos csúcsot is úszott a négyes:

Ezüstérmet szerzett 400 méteres vegyesúszásban Kammerer Kitti a hölgyeknél, Buda Levente pedig az uraknál.

A Győri Úszó SE a mérlege a 3. versenynapot követően: 15 aranyérem, 5 ezüstérem és 3 bronzérem, mindez az értékes döntős helyezésekkel kiegészítve 543 egységet jelent a pontversenyben.

A csapat tagjai: Berkes Brigitta, Buda Levente, Haris Bence, Kammerer Kitti, Lakó Dorina, Megyesi Vanda, Nagy Kristóf, Pápai Olivér, Sipkovits Vilmos, Szakács Jázmin, Szojár Irisz, Vágó Peggi.

Szombaton következik az utolsó felvonás, a részletes eredmények, versenyprogram ide kattintva elérhető.