Újra lendületben a szabadidősport

Fotó: BSI
2022.04.04. 13:28

Új startot vett a hazai futóélet, közel 14 000 embert mozgatott meg a hétvégén a 37. Telekom Vivicittá. A Budapest Sportiroda egyik legnépszerűbb szabadidősport-eseményének idén is a főváros és a Margitsziget adott otthont.

A kétnapos esemény első napja a kezdő futóknak, a gyerekeknek, a családoknak és a gyaloglás szerelmeseinek kedvezett. A négy szombati futam leghosszabbika egy 2,3 kilométeres, rövidített szigetkörre várta az iskolásokat és azokat, akik még csak rövidebb távokon ismerkednek a futással. Az azonos távon rendezett gyaloglás az idősebb korosztályoknál volt népszerű. A családoknak szervezett futás, illetve a fogyatékkal élőknek és szimpatizánsaiknak szervezett SUHANJ! Futam pedig egy 940 méteres kihívás elé állította azokat, akik a mozgás öröméért álltak rajthoz.

A második nap programja már a gyakorlottabb futókat vonzza. A 21 kilométeres táv részben nemzetközi mezőnye elfutott a Parlament és a Várkert Bazárt előtt, élvezhette a Duna-hidak és a Gellért-hegy, illetve a Budai Vár látványát és az Alagúton való átfutás lehetőségét. A félmaratoni távot a közel 4600 egyéni nevező mellett 317 páros és 206 trió is teljesítette váltóban.

A klasszikusnak számító 10 km-s futószám teljesítésére több mint 2700-an vállalkoztak, és 1505 olyan versenyző volt, aki a 7 kilométeres Midicittával szeretett volna tavasz legnagyobb szabadidősport-eseményének részesévé válni.

A hétvégén a legidősebb résztvevő 87 éves volt, a legfiatalabb pedig egy 8 hónapos baba, aki édesanyja karjaiban „állt” rajthoz. A járványhelyzet bizonytalanságai ellenére 72 ország futói vettek részt. A 13927 nevező közül 1300 külföldi, ami bizakodásra adhat okot a szabadidős, illetve a futóturizmus ébredését illetően.

A főváros egyik legnépesebb futóeseménye az egész ország bevonásával ünnepelte a futás örömét, hiszen 760 településről érkeztek a résztvevők.

Megyénkből is rengetegen látogattak el Budapestre: a 2 napos esemény csaknem 14 000 nevezőjéből közel 200 fő érkezett Győr-Moson-Sopron  megyéből. A vasárnapi leghosszabb, félmaratoni táv 3700 célba érkezője között 32 győri volt, közülük a leggyorsabb 1:18:31-es idővel Tordai Richárd, aki az M25-ös kategória 5. helyezettje és az abszolút verseny 21. helyezettje lett. Az M20-as kategória 5. helyét is győri versenyző szerezte meg 1:21:54-es idővel, Péter Barnabás személyében. A legfürgébb győri félmaratonista Tuider-Szalay Adrienn lett, 1:42:09 alatt célba érve. A 2200 fős 10 km-es mezőnyben 15 győri futott , a leggyorsabb győri itt Köteles Zsolt , aki 41:34-es idővel az M35-ös kategóriában 7. lett. A legeredményesebb győri 10 km-en kategóriájában 2., a nők között 10. helyet szerezve Gulyás Krisztina a Futóbarátok klub futója lett 42:40-es idővel. A 7 km-es Telekom Midicittát 1200 fő teljesítette, a mezőnyben 4 győri futott.

Kapcsolódó témák: #Budapest | #futás | #sport | #szabadidő |