Ezekben a szürke, ködös őszi-téli hónapokban az aromaolajok segíthetnek a stressz, a feszültség és a rossz közérzet leküzdésében, kellemesebbé tehetik estéinket. Alkalmazzuk őket bátran, de tudjuk, hogy mikor milyen olajat érdemes párologtatni.
Az otthonunk illatosításához a párologtatás mellett kiváló eszköz lehet az ultrahangos aromalámpa vagy aromadiffúzor, amely nemcsak a kellemetlen szagok elfedésében segít, hanem párásít és modern megjelenésének köszönhetően barátságossá teszi a teret. Bármit is használjunk, illóolajra szükségünk lesz.
Tudományos kutatások szerint a légutak, a bőr kórokozói ellen például a kakukkfű, a levendula, a teafa, az eukaliptusz, a fahéj és a szegfűszeg illóolajai lehetnek hatékonyak. Gyulladáscsökkentő hatásúnak bizonyult például a teafa, az eukaliptusz, valamint a levendulaolaj.
Szorongásra, stresszre, alvászavarra alkalmas lehet a levendula-, a narancsvirág-, a rózsa-, a citromfű-, a római kamilla-, a macskagyökér-, az édesnarancs- vagy a muskotályzsálya-olaj. A fejfájás enyhítésére a borsosmenta illóolaja lehet hatékony, de ez élénkítő hatású is. A legismertebb gyógynövény a levendula, melynek illóolaja sok mindenben segítségünkre lehet, többek között a nyugodt alvásban, a menstruációs görcsök enyhítésében, lazító, fájdalomcsillapító, fertőtlenítő, viszketést csillapító, sebgyógyító hatású. A téli időszakban a nátha, a megfázás, az influenza és a torokgyulladás gyógyítására is alkalmazhatjuk. A kamilla szorongás- és stresszűző, fertőtlenítő hatású. Az eukaliptusz segíthet a megfázásban, enyhíti az orrdugulást a fejfájást a gyulladásos tüneteket. A citrom és a narancs enyhíti a depressziós tüneteket, nyugodttá, boldoggá is tehet.