Az ősz beköszöntével egyre gyakrabban fordul csapadékosra és hűvösre az időjárás, amikor is semmi kedvünk elmenni otthonról. Meg van a maga hangulata az ereszen kopogó esőcseppeket hallgatni, ám a gyerekek hamar elunják magukat a lakásban. Összeszedtünk beltéri játék ötleteket, amivel ugyanolyan jót lehet szórakozni, mint kint a játszótéren.
Bunkerépítés
Melyik gyerek ne imádna bunkert építeni? Igaz, hogy nagy rumlival jár, de megéri szemet hunyni felette, mert végtelen szerepjáték lehetőséget kínál ez a játék. Legegyszerűbb módja, ha négy széket felhasználva építjük az “erődöt”, utána már csak egy nagy pléd kell hozzá, hogy kész legyen a világ legklasszabb vára, vagy indián sátora. Lehet elővenni hozzá zseblámpát, rágcsálnivalót, mesekönyvet, vagy hangszereket, hogy úgy érezzük magunkat, mintha táboroznánk a gyerkőccel.
Szerepjátékok és bábozás világa
A gyermekek előszeretettel bújnak a felnőttek bőrébe. Legyen szó postásról, rendőrről, orvosról, boltosról, a felnőttek világát leutánozni nagyon izgalmas, és fejlesztő is számukra. Adjuk át a gyeplőt ebben a játékban a gyerkőcnek, és hagyjuk hogy ő irányítsa a szituációs játékokat. Meg fogunk lepődni, mekkora fantázia rejtőzik egy pici emberi lényben. Amikor elfáradt, elővehetjük a plüss állat gyűjteményt, és kezdődhet a bábozás. Remek szórakozás a gyerekeknek és nagyon vicces pillanatokat tud okozni. Ha nagyobb gyerekkel játszuk, engedjük hogy ő játszon el jeleneteket a bábokkal, vagy közösen akár otthon is készíthetőek bábfigurák wc papír gurigából, zokniból, vagy régi kesztyűből.
Varázsoljuk a lakást akadálypályává!
Vannak az örökmozgó gyerekek, és van a nyirkos idő, amikor úgy érezzük nem lehet őket lefárasztani, és tombolnak. Építsünk otthonunkból akadálypályát, ami nem csak az agyukat mozgatja meg, de a fizikailag is garantáltan lefárasztja a gyerkőcöket. Vegyünk elő szigszalagot, amit keresztben és hosszában faltól falig, különböző alakzatokban rögzítsünk. A játék lényege, hogy úgy kell eljutni a célig, hogy a szalagok nem szakadnak le.
Akadálypályához elővehetjük a székeket is, egysorba lerakva kell végigküzdeniük alatta magukat a célig. Hullahopp karikákat leterítve akár ugróiskolát is létrehozhatunk, ha nem lakik alattunk senki, akit zavarna az ugrálás.
Építhetünk hidat párnákból, vagy plüssállatokból is, amin úgy kell egyensúlyozva végigkelni, hogy nem szabad lelépni róla.
Ének és tánc, a legjobb szórakozás!
Engedjük le a redőnyöket, vagy húzzuk be a sötétítőt és kapcsoljunk hangulatvilágítást és zenét és indulhat a buli! Készíthetünk saját kezüleg is mikrofont, de akár egy fakanál is megteszi, hogy elkezdődjön a karaoke party. Ha kitáncoltátok magatokat a kedvenc zenékre, akkor indulhat a tehetségkutató, amikor is a családtagoknak kell színpadra állni, és a többieknek zsűrizni őt. Nagyon vicces szituáciokat szül a “találd ki mit énekelek” játék is. A családtagok üljenek a kanapéra, míg a gyermek felveszi a füllhallgatót és betesz olyan zenét amit ismer, úgy hogy a többiek ne hallják és lássák mi is az. Az ének alapján ki kell találniuk a kanapén ülőknek, hogy mi szól a füllhallgatóban. Utána lehet cserélgetni egymás között a fülhallgatót, és átadni a legjobb énekes díjat.